Biżuteria – jak ją dobrać?

Każda kobieta uwielbia dobrze wyglądać. Pomagają jej w tym różnego rodzaju dodatki, między innymi biżuteria. Kolczyki, bransoletki, pierścionki bądź łańcuszki – wszystko to może dodać uroku, o ile jest odpowiednio dobrane. Istnieje jednak kilka zasad, którymi kierować się powinna każda kobieta, która chce mieć biżuterie idealnie podkreślającą kreację i budującą pozytywny wizerunek. 

Pamiętaj o umiarze!

Wszystko jest dla ludzi, po prostu trzeba wiedzieć w jaki sposób z tego korzystać. W tym przypadku również. Żadna kobieta nie będzie wyglądała dobrze, jeżeli obwiesi się biżuterią jak choinka. Błyskotki mają jedynie podkreślić urodę bądź kreację, a nie ją przyćmić. Należy pamiętać o tym, że minimalizm jest w modzie.

Nie mieszaj złota ze srebrem

Połączenie tych dwóch barw może skutkować nieciekawym, wręcz tandetnym efektem. Złoto dobrze wygląda jeśli zestawi się je z kamieniami szlachetnymi, srebro podobnie, natomiast ze sobą tworzą zdecydowanie niezgrany duet.

Bądź oryginalna!

Chcesz przyciągać wzrok? Spróbuj olśnić biżuterią, której nie ma nikt inny. Może to być na przykład hand made albo stare skarby znalezione w piwnicy i delikatnie odświeżone. Takich rzeczy z pewnością nie dostanie się w każdym sklepie, dlatego też postrzegane będą jako wyjątkowe i niepowtarzalne.

Sprawdź czy nie masz uczulenia

Niektóre kobiety uczulone są na związki takie jak np. nikiel, które nieraz znaleźć możemy w składzie biżuterii. Ważne jest, aby przed założeniem kolczyków bądź innego rodzaju ozdoby, sprawdzić czy nie mamy na nią uczulenia. Jest to ważne, ponieważ krosty są swędzące, nieprzyjemne i powodują dyskomfort. Ponad to – wysypka z pewnością nie doda urody żadnej kobiecie.

Wygoda to podstawa

Niemniej ważne jest to, aby dobrać swoją biżuterię w taki sposób, żeby nam ona nie przeszkadzała. Dobre dodatki to takie, których nie czujemy. Dlatego właśnie każda kobieta powinna zwrócić uwagę na to czy kolczyki nie ważą zbyt dużo albo czy kamień w pierścionku nie haczy jej o rajstopy.

Biżuteria może dodać uroku, może go również odebrać. Warto zatem zastosować się do kilku uniwersalnych wskazówek, które pozwolą zachować nam klasę oraz poprawić wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*