Jak wypada się ubrać na Ślub?

Sezon ślubów i wesel zaczyna się w czerwcu i trwa aż do końca września. Są to cztery miesiące uniesień, przygotowań, radości oraz wyboru pięknych kreacji. Panna Młoda zdecydowanie musi być najpiękniejsza w dniu swojego ślubu. Nie znaczy to jednak, że pozostali goście mogą przyjść ubrani jak im tylko podoba. Na ślubach i weselach obowiązuje dress code, do którego należy się dostosować. Co założyć na tę uroczystość by zostać dobrze odebranym?

Panowie, przede wszystkim elegancko!

Mężczyźni mają dużo łatwiej, ponieważ ich strój jest dość uniwersalny na wszystkie okazje. Rzadko zdarza się facet, który nie ma w domu ani jednej koszuli albo eleganckiego garnituru. Na ślub i wesele panowie powinni się ubrać z klasą. Dobrze dopasowany garnitur, frak bądź smoking to absolutna podstawa. Najbardziej powszechna jest jednak ta pierwsza propozycja. Do tego mężczyzna powinien odziać się w porządnie wyprasowaną koszulę, najlepiej białą lub granatową i krawat, który kolorystycznie pasuje do sukienki partnerki. Może być to również mucha, aczkolwiek na nią decyduje się często Pan Młody a przecież to on ma się wyróżniać. Niemałą rolę w ubiorze weselnym zaproszonych mężczyzn grają też skarpetki. Powinny być zwykłe, gładkie i czarne albo szare. Jakby to wyglądało gdyby elegancko ubranemu mężczyźnie wystawały spod nogawki kolorowe skarpety? Do garnituru należy oczywiście dobrać odpowiednie buty! Trampki albo adidasy zdecydowanie nie będą pasowały. Powinny to być gładkie, klasyczne buty garniturowe. Ostatnią ważną kwestią jest pasek. Może być zwykły, skórzany, z klasyczną klamrą, ale nieźle wyglądał będzie również taki, którego klamra jest urozmaicona w granicach dobrego smaku. Z dodatków mężczyzna zdecydować się może na ładny, męski zegarek.

Co założą kobiety?

W tym przypadku możliwości jest mnóstwo. W zależności od rozmiaru, możliwości finansowych oraz gustu każdej z kobiet, można przebierać w opcjach godzinami. Róże kroje, kolory oraz style sukienek oferowanych na rynku sprawiają, że coraz trudniej jest zdecydować się na jedną. Zasad ogólnych jest jednak kilka. Po pierwsze ? kreacja wybrana przez kobietę, która została zaproszona na wesele, nie powinna być biała. Najlepiej aby nie była nawet zbliżona do tego koloru, np. kremowa. W tym dniu tylko Panna Młoda jest upoważniona do założenia białej sukienki i to ma ją wyróżniać. Druga zasada dotyczy kroju. Kreacja nie może być zbyt wyzywająca i kusa, nie jest to przecież klub, do którego idzie się na podryw, tylko eleganckie przyjęcie. Nie zapominajmy również o tym, że przed imprezą weselną często mamy okazję spędzić chwilę w kościele na ceremonii zaślubin. Również wtedy zbyt odkryta sukienka nie jest mile widziana i może być oznaką braku szacunku. Jeśli nie zdecydujemy się na sukienkę, możemy wybrać połączenie spódnicy z koszulą albo eleganckich spodni z marynarką. Ważne jest także aby dopasować odpowiednie obuwie i dobrać biżuterię, która podkreśli nasz dobry gust. Opcji jest wiele, zasada wszędzie ta sama ? strój i dodatki mają być eleganckie i stylowe. Każda kobieta powinna na weselu prezentować się z klasą, ale nie lepiej niż Panna Młoda.

Ślub i wesele to wyjątkowy czas dla Pary Młodej. Zapraszając nas abyśmy spędzili z nimi te wyjątkowe chwile, ufają, że zachowamy się dobrze i z klasą, wliczając w to strój. Warto zatem zadbać o to by nie sprawić im zawodu i zaprezentować się godnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*