Krem nawilżający: co warto o nim wiedzieć?

Kupujemy go chętnie, nosimy go w kosmetyczce i sięgamy po niego bardzo często. Teoretycznie jest to kosmetyk znany nam doskonale. W rzeczywistości jednak nasza wiedza na temat tak cennego pomocnika, jakim jest krem nawilżający, pozostaje na dość niskim poziomie. Co zatem każda z nas powinna wiedzieć na jego temat?
Krem nawilżający to popularny i bardzo ważny kosmetyk. To jeden z najważniejszych preparatów do codziennej pielęgnacji, który powstaje na bazie wody i oliwy. Ważny jest tu również emulgator, dzięki któremu wszystkie te składniki mogą się połączyć w jeden spójny kosmetyk. Krem nawilżający może zawierać wiele innych dodatków oraz środków zapachowych. Zanim zatem kupimy taki kosmetyk, musimy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na jego opakowaniu.
W jakim celu zazwyczaj wykorzystywany jest taki krem i kto korzysta z niego najchętniej? Wśród osób sięgających po krem nawilżający wyróżniają się panie, których skóra jest sucha i potrzebuje dodatkowego wsparcia. Taki kosmetyk, który chroni skórę przed utratą wody, jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. Krem nawilżający zapewnia też skórze dodatkową ochroną przed działaniem czynników zewnętrznych i zapobiega jej podrażnieniu. W przypadku skóry suchej, wyjątkowo podatnej na infekcje, jest to wyjątkowo ważne zadanie.

Krem nawilżający wpływa jednocześnie bardzo dobrze na wygląd zewnętrzny. To kosmetyk, który zmniejsza widoczność zmarszczek. I choć nie można go traktować jako kremu przeciwzmarszczkowego, jego ?odmładzające? właściwości są cenione równie wysoko, jak skuteczna ochrona skóry przed wysuszeniem. By krem taki działał najskuteczniej, warto korzystać z niego tuż po kąpieli. Gruba warstwa kremu nałożona na oczyszczoną i wilgotną skórę to najlepszy sposób na jej odpowiednie nawilżenie i uchronienie jej przed utratą wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*