Kształty pośladków, czyli koło, kwadrat, trójkąt, serce

Pupa pupie nierówna. Świadczą o tym jej cztery rodzaje kształtów. Co oznacza, że posiadamy pośladki okrągłe, kwadratowe, trójkątne lub sercowate?! Przekonajmy się…

Odkładanie się tłuszczu

Tłuszczów potrzebujemy do właściwego funkcjonowania, ale gdy z nimi przesadzimy, zaczynają się nam one odkładać. Odkładają się przeważnie na brzuchu, na biodrach oraz na pupie. Tłuszcz na pupie nie sprawia aż tylu problemów co chociażby tłuszcz na brzuchu, ale nie zawsze wygląda interesująco.

Pośladki okrągłe

Przy pupie okrągłej tłuszcz gromadzi się w pupie i nigdzie więcej. Efektem tego pośladki sprawiają wrażenie zgrabnych. Przy tego rodzaju kształcie pośladków nie trzeba się specjalnie martwić o ich wygląd, bo wyglądają po prostu korzystnie.

Pośladki kwadratowe

Przy kwadratowym kształcie pośladków tłuszcz gromadzi się nie tylko w samej pupie, ale też w dolnej partii pleców. Efektem tego pupa zlewająca się z plecami robi wrażenie kwadratowej. To objaw słabości pośladków, aczkolwiek dobre ćwiczenia potrafią je wzmocnić i poprawić ich wygląd.

Pośladki trójkątne

Przy pupie trójkątnej tłuszcz gromadzi się w górnych partiach pośladków. Efektem tego pupa przybiera kształt trójkątny, niezbyt korzystny, bo zlewający się od góry z plecami. Świadczy to o obniżeniu poziomu estrogenu, co wpływa na poruszanie się tłuszczu, na przykład w pośladkach.

Pośladki sercowate

Przy pupie sercowatej tłuszcz gromadzi się w dolnych partiach pośladków. Efektem tego pupa przybiera kształt sercowaty, dość korzystny, bo niezlewający się od góry z plecami. Należy jednak regularnie ćwiczyć pośladki, bo wraz z wiekiem tłuszcz z pupy przesuwa się w stronę brzucha, a to już nie wygląda korzystnie.

Tłuszcz a inteligencja

Osoby z większymi pupami uważa się za inteligentniejsze. Posiadają one niższe stężenie złego cholesterolu, wyższe stężenie dobrego cholesterolu, lepszą zdolność metabolizowania cukrów oraz liczne występowanie tłuszczów omega-3 korzystnie wpływających na działanie mózgu. Poza tym oczywiście im dalej tłuszcz znajduje się od serca, tym lepiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*